– Her er det størst sjanse for liv
NASA mener mulighetene for å finne liv i vårt eget solsystem er best på Jupiter-månen Europa, og har allerede begynt å planlegge et besøk.
Denne artikkelen er over ti år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

Europa har, sammen med Saturn-månene Enceladus og Titan, blitt utpekt som et av de beste stedene å lete etter utenomjordisk liv.
Forskere har lenge ment at at det finnes et enormt hav under Europas isoverflate, og nyere undersøkelser tyder på at islaget er tynnere enn først antatt.
I mars fant amerikanske forskere tegn på at havet rett og slett er saltvann, og at det er gode muligheter for at vannet når opp til overflaten gjennom sprekker i isen.
Det har gjort Europa til NASAs nye favoritt blant kandidatene, og nå har en gruppe forskere kartlagt hva som er viktigst å få svar på dersom man skulle lande på Europa en gang i fremtiden.
_____________________