Annonse

BIs utviklingspris til Elisabeth Falck og Cecilie Staude

Denne artikkelen er over ti år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

Handelshøyskolen BIs utviklingspris for 2008 gikk til høyskolelektor Elisabeth Falck og høyskolelektor Cecilie Staude for fremragende pedagogisk nyutviklingsarbeid.

Prisen består av et diplom og 100.000 kr som er øremerket til utviklingsarbeid.

- Denne prisen skal stimulere til entreprenørskapsånd og nyutvikling, og er en viktig pris for Handelshøyskolen BI. Som en forskningsbasert utdanningsinstitusjon må BI omsette forskning i nyutvikling av kurs, uttaler rektor Tom Colbjørnsen under prisoverrekkelsen.

Handelshøyskolen BIs utviklingspris tildeles kursansvarlig(e) som gjennom sitt arbeid med planlegging, gjennomføring og evaluering av sitt kurs/fag har vist fremragende pedagogisk nyutviklingsarbeid.

Høyskolelektor Elisabeth Falck og høyskolelektor Cecilie Staude ved instituttet for markedsføring får BIs Utviklingspris for 2008 for sin rolle i å utvikle, implementere og gjennomføre kurset Kampanjeplanlegging.

Dette kurset har gjennomgått en betydelig innovativ utvikling der teori og praksis er meget godt integrert. Den pedagogiske modellen innebærer sterk studentinvolvering og samtidig nær kontakt med det praktiske arbeidslivet ved at studentene skal utvikle en kommunikasjonskampanje for en reell oppdragsgiver.

Vurderingskomiteen har bestått av prorektor Guri Hjeltnes, dean for Executive Bjørn Hennestad og fagansvarlig i studentforeningen ved BI, Malin Iren Haug.
 

Powered by Labrador CMS