
Podcast: Hva skjer når folk begynner å bruke piller for å bli smartere?
Vi kan overskride de naturgitte begrensingene våre ved å spise smartpiller og bruke VR-briller. Men hva slags samfunn får vi da? spør filosof i denne podcasten.

Smarte piller, VR-briller, hjernestimulering. Nyvinninger innen det man kan kalle kognitiv forbedringsteknologi kan snart bli en del av hverdagen for mange – men utviklingen går ofte fortere enn samfunnsdebatt og regelverk klarer å følge.
I denne episoden snakker Anniken og Katrine med filosof Anders Braarud Hanssen som er stipendiat i forskergruppen Ansvarlig innovasjon på Arbeidsforskningsinstituttet ved Høgskolen i Oslo og Akershus.
De sveiper innom fremtidsscenarier, transhumanisme, Francis Fukuyama, Peter Thiels anti-aldringsideer, Google glass, Black Mirror, generasjon perfeksjon, og VR-bruk hos barn – for å nevne noe.
- Les også: Dette gir livet mening, ifølge filosofen